Bili smo u Šiklošu…

Članovi naše Udruge umirovljenika općine Čepin iskoristili su ove tople dane „babljeg ljeta“ i uputili se na jednodnevni izlet u gradić Šikloš u Mađarskoj na poziv prijatelja naše udruge, gospodina Marka Aralice šikloškog zeta (jel se to tako piše)?

Plan je bio obići poznato svetište u Marijađudu i okupati se u Termal Spa Šikloš pa se uz zajednički ručak družiti i prepričavati najnovije vijesti čepinske, obiteljske, prijateljske.

Bilo je ugodno i zanimljivo.

Svetište je smješteno podno planine Tenkes i jedna je od gradskih četvrti Šikloša. Prvi pisani spomen imena datira još iz 13. stoljeća Od 17. stoljeća bilježe se Gospina ukazanja. Okolica svetišta je uređena na način da posjetiteljima pruža mogućnost tišine i molitve.

Zajednički ručak protekao je u veselom raspoloženju, bilo je pjesme, plesa i, naravno, dobre hrane.

Na kraju smo se „bućnuli“ u toplu i manje toplu vodu bazena.  Moderan Termal Spa Šikloš ima 4 bazena na otvorenom i 9  bazena u zatvorenom dijelu.

Bilo je za svakoga po nešto. Od plivanja, aqua parka, sauna, slane sobe, hidromasaže i drugih čuda.

Vratili smo se opušteni i zadovoljni.

Gdje idemo slijedeći mjesec? Pitaju naši članovi.

Planiramo, planiramo – čut će se.