Naš dvorac iz Babine Grede

U okviru projekta „Zajedno u zajednici općine čepin“ članovi naše Udruge umirovljenika općine Čepin skupa sa voditeljicama projekta Mandom i Ines te našim vozačem Željkom , posjetili su Babinu Gradu, mjesto u Vukovarsko-srijemskoj županiji s nešto više od tri tisuće stanovnika i jednu od općina koja sudjeluje u spomenutom projektu.

U dvorani kulturnog centra skupilo se sedamdesetak sudionika iz trinaest općina a neposredan povod je bio radionica u potpomognutom području, ovaj put u Babinoj Gredi. Sve nas je pozdravio i zaželio nam uspješan rad i druženje predsjednik umirovljenika iz Babine Grede.

Naši domaćini su za ovaj susret osmislili i nama prezentirali vrlo neobičan, originalan , edukativan i nadasve poučan zadatak, privlačnog naziva Izrada magičnog dvorca a sve to u sklopu radionice programa Širenje mreže socijalnih usluga.

Šest do sedam ljudi koji se ne poznaju, iz raznih općina sudionica udruženim je snagama pravilo dvorac. I to kakav! Od komada kartona, lista novinskog papira, plastičnih čaša, salveta, štapića, lumbalona, štipaljki i ostalog zanimljivog materijala, trebalo je u pola sata osmisliti nešto što je nalik na srednjovjekovni dvorac. Naravno, materijal je morao biti sav upotrebljen i potrošen.

Naša ekipa, u kojoj su bili i članovi Udruge umirovljenika Čepin, marljivo je rezala, ljepila, puhala, spajala, crtala i dobro se zabavljala.

Stručna komisija je ocjenjivala. Dakle, nakon pola sata imali smo dvorac koji je imao apsolutno sve: četiri kule, četvero vrata, dva prozora, zastavu , ljestve (za bijeg iz dvorca), uže za spašavanje otete djeve, ogradu s topovima,jezero s kamenčićima i rascvjetalu magnoliju (sic !) ispred dvorca. Komisija je bila prilično impresionirana.
Osvojili smo treće mjesto, za dva boda nam je izmaklo drugo, bilo je neznatnih razlika između prva tri.

Dobro smo se zabavili, ponešto praktično naučili, napregli male sive moždane stanice, dali mašti na volju, upoznali puno dragih i zanimljivih ljudi ali i radili kao ekipa – vrtićaši na djelu.

Na povratku smo uživali u rascvjetanim poljima maka.